Skip to main content
QZU Teknoloji Süt Toplama Tanklarında Sterilizasyon Cihazı - 2021

Burdurlu Makine Mühendisi Mustafa Kuzu ve Ultraviyole Teknolojisi alanında çalışan arkadaşı Uğur Özdemir geliştirdikleri sistemle süt toplama tanklarında kimyasal madde kullanmadan sterilizasyon yapan özel tasarım cihaz üretti.

BURDURLU İKİ ARKADAŞ DÜNYADA BİR İLKİ BAŞARDI
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Mezunu Mustafa Kuzu (30) ve arkadaşı Ultraviyole teknolojisi alanında 10 yıldır çalışan Uğur Özdemir (34) geliştirdikleri teknoloji ile süt tanklarının ve güğümlerinin iç yüzeyini yıkayıp sterilize ederek bakteri ve virüslerin tamamını yok ediyor. 

Üretimini yaptıkları süt soğutma tankı sterilizasyon cihazı (QSS) ve süt güğümü sterilizasyon cihazı (MC-9) hiç kimyasal kullanmadan sadece basınçlı su ve uv teknolojisi ile yüzde 100 sterilizasyonunu ve yıkamasını gerçekleştiriyor.

AB STANDARTLARINDA SÜT ÜRETİMİ SAĞLANACAK
İki arkadaş dünyada bir ilk olma niteliği taşıyan geliştirdikleri bu teknoloji ile AB standartlarında süt üretimini hedeflerken aynı zamanda açtıkları bu yeni sektörde şimdilik yüz kişiye kadar istihdam sağlamayı planlıyor.

ODAMIZDAN DESTEK
29 Eylül 2021 tarihinde Tarım ve Hayvancılık Sektöründe yer alan kooperatif ve firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz sektör istişare toplantısında söz konusu teknolojinin tanıtılmasına olanak sağladık. Firma toplantının ardından S.S. Beşkavak Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde  Pilot Çalışma başlatmıştır.

İzgi Krom Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İhracatı - 2020

Firma ilk olarak, 2015 yılında 300m2 alanda faaliyetine başlamıştır. 2018 yılından itibaren ise 25 personeli ile 1.Organize Bölgesi’nde 5000m2 alanda üretim ve imalata devam etmektedir.

Mandıra, Fabrika ve benzer süt hizmeti sunan alanlar için güvenilir süt soğutma tankları malzemeleri ve ekipmanları konusunda üretim yapan firma TSE ISO 9001 CE ve TSE’ye VE Selçuk üniversitesi ziraat fakültesi Tarım makinaları ve teknolilojileri mühendislik deney raporları uygun şekilde uygulanıp hizmet vermektedir.

Tüm İzgi Krom tesisleri, ilgili müşteri gereksinimlerine ve ürünlerine dayalı kalite yönetim sistemleri için çeşitli uluslararası standartların rehberliğinde çalışmak üzere onaylanmıştır.

Verdiği hizmetler ile tanınmış bir marka olmayı başaran firma, ürün montajı ve üretimi konusunda taleplerinizi en iyi şekilde karşılamaktadır.

Firma 3 Mart 2020 tarihinde Odamızda düzenlenen "Firmaları İhracata Hazırlamak" konulu seminere katılmış olup, eğitim sonrası edinimleri doğrultusunda 2020 yılında ihracata adım atmıştır.

Çetin Tekstil (ÇETTEX) Markalaşma - 2019

1997 yılından beri, tekstil üretimi alanında Burdur'da hizmet veren firma, yurt içi tekstil üretim hizmeti sunmaktadır.

Firma öncelikle sürdürülebilir ve yenilikçi olmayı odaklanmaktadır. 24 yıldır faaliyette olan firma tekstil sektöründe adını duyurmak ve kendini geliştirmek için 10 Haziran 2020 tarihinde marka tescil belgesi alarak markalaşma yolunda önemli bir yol katetmiştir.

Firmanın markalaşma sürecine; Odamızın 31 Ekim 2019 tarihinde düzenlemiş olduğu "Markalaşma" eğitiminin vizyonel katkı sağladığı firmadan alınan geri bildirimlerden anlaşılmıştır.

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: +90 248 234 62 05 pbx Faks: +90 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © butso.org.tr | Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.