Skip to main content

Burdur AB Bilgi Noktası

Burdur AB Bilgi Noktası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında 25 Şubat 2010 tarihinde imzalanan bir protokol kapsamında kurularak faaliyetlerine başladı. 

AB Bilgi Merkezleri halkımızın AB konusundaki bilgi ihtiyacına yerel düzeyde cevap verebilme ve Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum çalışmalarına yerel katkı sağlama anlamında çok önemli bir görevi yerine getiriyor.

NASIL KURULDU?
Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından, 1995 yılında, Ticaret ve/veya Sanayi Odaları gibi ev sahibi kuruluşlar ile ortaklık halinde Türkiye’nin değişik bölgelerindeki bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla AB Bilgi Ağı oluşturuldu.
AB Bilgi Ağı, 18 şehirde Adana, Antalya, Mersin, Diyarbakır, Gaziantep, Bursa, Trabzon, Samsun, Kayseri, Denizli, İzmir, Van, Edirne, Konya, Şanlıurfa, İstanbul ve Ankara’da faaliyet gösteren Bilgi Merkezlerinden oluşan bir Bilgilendirme Ağı’dır.

Bugün bilgi ağı, tüm Türkiye çapında AB konusunda bilgilenmek isteyen herkese hizmet sunmaktadır. Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, Türkiye çapında uyguladığı AB Bilgilendirme ve İletişim Stratejisi çerçevesinde, yerel AB Bilgi Ağını desteklemeye ve faaliyetlerine kaynak aktarmaya devam etmektedir.

BURDUR AB BİLGİ NOKTASI
Burdur AB Bilgi Noktası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında 25 Şubat 2010 tarihinde imzalanan bir protokol kapsamında kurularak faaliyetlerine başladı.

AMACI
Avrupa Birliği, politikaları, genişleme süreci ve AB -Türkiye ilişkileri konularında Burdur ve bölge halkının ihtiyaç duyduğu bilgiyi sağlamak Delegasyon ile işbirliği ve anlaşma içerisinde AB konularında ihtiyaç duyulan alanlarda etkinlikler ve toplantılar düzenlemek.
  • AB ile ilgili olarak kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarından, Sivil Toplum Örgütlerinden, eğitim kurumlarından, üniversitelerden, medyadan halkın çeşitli kesimlerinden gelen soruları yanıtlamak,
  • Çeşitli AB veri tabanlarına erişimi sağlamak,
  • AB bilgi kaynakları arasındaki ağın ve iletişimin genişletilmesine katkı yapmak,
  • Nasıl ve nereden bilgi edinileceği konusunda tavsiyelerde bulunarak bir başvuru noktası olarak hizmet etmek,
  • Uzman konuşmacıların katılımıyla, AB-Türkiye ilişkileri ve AB politikaları üzerine seminerler düzenlemek,
  • AB yayınlarını halkın ilgili kesimlerine dağıtmak
  • Kültürel etkinlikler düzenlemek

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: +90 248 234 62 05 pbx Faks: +90 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © butso.org.tr | Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.