Skip to main content

BUTSO KGK’DAN DEPREMZEDELERİ ISITACAK YARDIM

Odamız Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) koordinesinde ilimizdeki depremzedeler için el örgüsü ürünler yardımında bulunuldu.
Bere, battaniye, çocuk giysileri, çeşitli giyim malzemeleri, seccade gibi günlük yaşamdaki kullanılabilecek yardımlar KGK üyelerimiz tarafından paketlenip, yetkililere teslim edildi.
 
“KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ SEFERBER OLDU”
Kadın Girişimciler Kurulumuza ve emeği geçen vatandaşlara teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanımız Yusuf Keyik; “Ülkemizi ve dünyanın çoğu coğrafyasındaki milletleri yasa boğan, ‘dördüncü seviye’ olarak tanımlanan büyük bir deprem yaşadık. Tarif ederken kelimelerin yetersiz kaldığı bu afetin yıkım ve kayıplarından çok büyük bir üzüntü duyuyoruz. Elbette ki düştüğümüz yerden kalkacağız ve yaralarımızı hep beraber saracağız. Düzenlediğimiz yardım kampanyalarımızla üyelerimizin katkılarını belirli bir sistem içerisinde depremzedelere iletmeye devam ediyoruz. Bu amaçla Odamız Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri üretilen ürünleri depremzedelerin bulunduğu MAKÜ İstiklal Yerleşkesine teslim etti. Vatandaşlar ve kadın girişimcilerimiz seferber oldular. İlimizde misafir ettiğimiz deprem afetini yaşamış her yaştaki vatandaşlarımızın günlük hayata entegre olmaları için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam ediyoruz. Yaptıkları yardımlar ve gösterdikleri hassasiyetten ötürü koordinasyon sağlayan kadın girişimciler kurulumuza ve vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
 
EL EMEĞİYLE KATKI
Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Sevim Zorlu: “Maalesef çok üzgünüz. Deprem sadece yaşandığı kentleri değil tüm ülkemizi derinden etkiledi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Kadın Girişimciler Kurulu olarak bizler de depremin ikinci gününden itibaren koordinasyon içerisinde yardım kampanyası başlattık. Girişimci kadınlarımız ve vatandaşlarımız el emekleriyle katkıda bulundular. 7’den 70’e her yaş grubundaki kadınlarımız bu kapsamda depremzedeler için çalıştı. Havaların soğuk geçtiği günlerde onları ısıtacak bir destekte bulunmak istedik. Kurul olarak ayni ve nakdi yardımlarımız oldu. Gücümüz yettiğince ürettik. Girişimciler Kurulu üyelerimizin haricinde ismini veremeyeceğim pek çok vatandaşımız bizlere destek oldular. Yardımlarımız devam edecek. Bugün de kendi el emeğimiz- göz nurumuz olan ürünlerimizi ilimize gelen depremzedelere verilmek üzere yetkililere teslim ettik. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yusuf Keyik’le koordineli bir şekilde yardım kampanyamızı sürdürüyoruz. Bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Yusuf Keyik’e ve katkılarıyla yardım kampanyamıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
“MAHALLE- MAHALLE, EV- EV GEZEREK ÖRGÜ İPİ DAĞITTIK”
Depremin ardından örgü iplerini mahalleleri gezerek kadınlara verdiklerini belirten kadın girişimci Gözde Kaya Sezginer de “Depremin hemen ardından Burdur’da öncü olarak bayan arkadaşlarla ekipler oluşturduk. Ekipler mahalle mahalle, ev ev giderek örgü iplerini teslim ettiler. Tamamlanan ürünlerimizi de bir kadın girişimcimizin evinde toplayıp, gruplara ayırdık. Her grubu ayrı ayrı poşetleyip, etiketledik. Sonrasında hepsini Kredi Yurtlar Kurumu Bölgesindeki yetkililere teslim ettik. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Sevim Zorlu koordinesinde, örgü iplerini alıp, en kısa sürede tamamlayıp bize teslim eden, el emekleriyle destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
DENİZLİ’DEN TEKSTİL VE ÖRGÜ İPLİĞİ DESTEĞİ
Depremden sonra internetteki hesabından da yardım kampanyası başlattığını vurgulayan Sezginer: “Deprem öncesinde internetteki sayfamda e-ticaret yapmaktaydım. Deprem olunca buna çok üzüldüm ve sayfamdan yardım kampanyası başlattığımı yayınladım. İnanılmaz destekler aldım. Denizli’den örgü ipliği ve tekstil ürünleri yardımları geldi. Bu konuda büyük destek veren Kardelen Yün Örgü ve İplik Firmasına teşekkür ediyorum. Bizlere ham madde, tekstil, iplik ve el emekleriyle destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: +90 248 234 62 05 pbx Faks: +90 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © butso.org.tr | Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.