TOBB - HALKBANK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PARAF KART LANSMANI

Sayın Üyemiz,

TOBB ile Halk Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Paraf Kart Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.

Projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra indirilmektedir.

Ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından faydaları:
- Tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi
- Esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı

Ürünün alıcılar açısından faydaları:
- Finansmana kolay erişim: Ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı
- Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması
- Artan kredi limitleri

Sistem:
Alım-satım işlemleri POS cihazları üzerinden işlemektedir.

  • Tedarikçilerin (Satıcı), POS cihazlarına özel bir yazılım yüklenecektir.
  • Alıcılara ise, ticari kredi kartı tahsis edilecektir.

Bu proje ile tedarikçiler mal teslim ettiği ve alacak kaydettiği firmaların ödemelerini POS cihazı aracılığıyla iki farklı seçenek ile alabilecektir.
    - Esnek vade seçeneği
    - Eşit taksit seçeneği

Örnek olarak;
   - Tedarikçi, 100.000 TL’lik bir mal sattığında, alıcının 18 aya kadar aylık ya da 3 aylık eşit taksitlerle ödeme yapmasına imkân sağlayacak şekilde pos cihazına giriş yapabilecek ve tutarı uygun iskonto oranı ile ertesi gün hesabına alabilecek,
   - Aynı şekilde tedarikçi, 100.000 TL’lik mal satışını, tıpkı bir çek gibi maksimum 540 gün olmak üzere vadeli bir şekilde yapabilecektir. Bu durumda 540 gün sonra yapacağı tahsilatta herhangi bir problem yaşamayacaktır çünkü muhatabı artık banka olacaktır. Tahsilatı da bankadan yapacaktır.

  • Kart limiti tahsisatı bankacılık koşullarına firmanın risk durumuna göre banka tarafından belirlenecektir. Herhangi bir üst limit bulunmamaktadır.
  • Herhangi bir sektör kısıtlaması yoktur. Oda ve borsa ile sektör meclisi üyesi firmalarımız bu imkândan faydalanabilecektir.
  • Bu sistem sadece tedarik zincirinde birbirine entegre olmuş ticari işletmeler arasında uygulanacak olup, her satış bu kapsamda değerlendirilemeyecektir.
  • Örnek vermek gerekirse, bir otel işletmesine gıda tedariki sağlayan bir ticari işletme otel işletmesinin sahip olduğu Bankkart üzerinde vadeli satış yapabilecektir.

Detaylı bilgi için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ve This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Paraf Ticari Kredi Kartı İle Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Tanıtım Sunumu’na ulaşmak için lütfen tıklayınız.

POS – Üye İşyeri Başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız.

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2019 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.