GİRİŞİMCİLERE YÖNELİK YENİ FİNANSMAN MODELLERİ DUYURULDU

Halkbank girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik yeni kredi paketlerini kullanıma sundu.

 
Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile farklı özelliklere sahip girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmayı hedefleniyor. Kredilerin ayrıntıları şöyle:
 
Genç Girişimci Kredisi: Üst limiti 350 bin TL olan bu krediden üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen 35 yaşını aşmamış girişimciler faydalanabiliyor.
 
 
Cesur Girişimci Kredisi: Üst limiti 400 bin TL olan bu krediden üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen 45 yaşını aşmamış girişimciler yararlanabiliyor.
 
 
Usta Girişimci Kredisi: Üst sınırı 300 bin TL olan bu krediye mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve ilgili iş kolunda deneyim sahibi olan, 45 yaşını aşmamış, kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler başvurabiliyor.
 
 
Tekno Girişimci Kredisi: Üst limiti 500 bin TL olan bu krediden Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent) faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım alanında faaliyette bulunan ve TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşların teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler faydalanabiliyor.
 
 
Halk Girişimci Kredisi: Üst limiti 250 bin TL olan bu krediden bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu düşünülen girişimciler yararlanabiliyor. Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300 bin TL olarak uygulanıyor.
 
 
Girişimci Esnaf Kredisi: Bu krediden esnaf-sanatkâr siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları faydalanabiliyor.
 
Halkbank web sitesi üzerinden kredilere ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için burayı tıklayınız.

 

Yararlı Linkler

İletişim

0 248 234 62 05

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal Medya

Adres: Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2021 butso.org.tr | This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.